מרשת חברתית למסחר פיננסי ועד לארנק דיגיטלי מבוסס בלוקצ’יין (דודו רינג)

August 16, 2017

ראיון עם דודו רינג, מייסד וסמנכ"ל הכספים של Colu

קודם לכן היה דודו מייסד ומנהל הפיתוח של חברת eToro

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-96-dudu-ring

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

00:0000:00

החבר’ה הרעים של החבר’ה הטובים בעולם הסייבר (עופר ישראלי)

August 9, 2017

ראיון עם עופר ישראלי, מייסד ומנכ"ל חברת illusive networks.

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-95-ofer-israeli

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

 

00:0000:00

נקודת פריצה לשוק האמריקאי עם גיל בן ארצי (UpWest Labs)

July 30, 2017

ראיון עם גיל בן ארצי - שותף-מייסד בקרן UpWestLabs

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-94-Gil-Ben-Arzi

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

00:0000:00

החברה שמתאימה לכם תזונה אישית (ליהיא סגל)

July 25, 2017

ראיון עם ליהיא סגל - שותפה-מייסדת ומנכ"לית DayTwo

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-93-Lihi-Segal

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

00:0000:00

השקעות וגיוסים עם אדם פישר (Bessemer Venture Partners)

July 17, 2017

ראיון עם אדם פישר - שותף-מנהל בקרן Bessemer Venture Partners

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-92-adam-fisher

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

00:0000:00

צמיחה מהירה וחשיפה למיליארד משתמשים בחודש (גיל דודקביץ’)

July 6, 2017

ראיון עם גיל דודקביץ' - מייסד ומנכ"ל StartApp

לתקציר הראיון באתר הפודקאסט http://bit.ly/chapter-91-gil-dudkiewicz

להרשמה לקבלת עדכונים על פרקים חדשים באתר הפודקאסט http://www.yozem.co.il

00:0000:00

המסע אל השיא של רמי נחום

July 4, 2017

רמי נחום נולד בטבריה בבית דל אמצעים שאפילו חשמל לא היה בו. בילדותו התפרנס ממכירת דומים (פרי עגול וקטן) אותם קטף בעצמו ובשלב מסוים השתדרג לקטיף ומכירה של סברסים… כשהגיע לתיכון היה במגמת אלקטרוניקה שם מכר מערכות סטראו שבנה. הוא נחשב לתלמיד המוכשר ביותר במחזור שלו. בסיום התיכון ייעדו אותו ללימודי עתודה בטכניון אבל בגלל הקשיים הכלכליים בבית נאלץ למכור עם אביו אבטיחים בשוק. שם הוא למד איך עושים עסקים…

כשרמי סיים את שרותו הצבאי נפטר אביו. הוא נאלץ לעבוד קשה כדי לפרנס את שבעת אחיו הקטנים. בנוסף לעבודתו שילב גם לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב. הוא נכשל בכל הקורסים בסמסטר הראשון בגלל שהשקיע בעבודה במקום בלימודים. זה לא מנע ממנו לחזור על סימסטר שלם ולאחר מכן לסיים את התואר בהצלחה.

כשסיים את לימודיו רצה לעסוק בפיתוח תוכנה. הוא הגיע לחברה שם רצו להעסיק אותו כאיש מכירות. המנהל שרצה להעסיק אותו ביקש ממנו לנסות לעבוד כאיש מכירות שלושה חודשים ואם לאחר השלושה חודשים לא ירצה להמשיך בתפקיד אז הוא יוכל לבחור לעבוד בכל תפקיד אחר בחברה. רמי נשאר בתפקיד המכירות 4 שנים עד שהתחלף מנכ"ל החברה. המנכ"ל החדש ורמי לא ראו את הדברים עין בעין ולכן רמי החליט לפרוש מהחברה ולצאת למסע אל השיא שלו… לחברה שהקים קרא 'טריפ אל שיא' (טריפל סי).

מאז הקמת החברה עברו 27 שנים. טריפל סי מונה כיום כ-100 עובדים והיא ספקית המחשוב ענן הישראלית הגדולה ביותר. לפני כחודשיים יצאה החברה בהכרזה על חבילת שרותי טלויזיה ומתחרה ב-HOT, YES, סלקום ופרטנר.

00:0000:00

השקעות וגיוסים עם רונה שגב גל (TLV Partners)

June 27, 2017

רונה שגב גל הקימה את החברה הראשונה שלה, קידום מדיה, בגיל 24. החברה שפיתחה משחקי מחשב בתלת מימד נרכשה לאחר שלוש וחצי שנים מאז הקמתה ע"י SEA.

סמוך לרכישת החברה ילדה רונה את זוג התאומות הראשון שלה. היא לא הייתה בטוחה לגבי הדבר הבא שהיא רוצה לעשות אבל כן ידעה שהיא רוצה תפקיד שיאפשר לה לבלות מספיק זמן עם התאומות. היא חשבה שעבודה בקרן הון-סיכון זו עבודה שכל היום יושבים בבתי קפה ולא עובדים קשה ולכן הצטרפה כשותפה ל-BRM של האחים ברקת. אחרי חודש הבינה שטעתה כי ב-BRM עבדה בממוצע כ-15 שעות ביום…

אחרי שנתיים ב-BRM ו-5 שנים בקרן Evergreen הצטרפה רונה כשותפה לקרן פיטנגו. בפיטנגו הכירה את איתן בק שהיה גם הוא שותף. רונה ואיתן עבדו הרבה ביחד. לשניהם הייתה פילוסופיה ותפיסת עולם מאוד דומה. הם גם אהבו את ההשקעות שהשני היה עושה. לכל אחד מהם בנפרד היה חלום שיום אחד יהיה לו קרן משלו. יום אחד הם מצאו עצמם מדברים על זה אחד עם השני והחליטו להגשים את החלום הזה יחד. לקרן שהקימו קראו TLV Partners, קרן של 115M$ שמשקיעה ב-A rounds בתחום ה-B2B.

בין החברות בהן השקיעה רונה ושאחר-כך נרכשו או הונפקו אפשר למצוא את Traiana, Varonis, Actona, Identify, ItemField, Aduva ו-Worklight.

00:0000:00

הדרך ל-80 מליון משתמשים ואקזיט (גיל זלקה ואריאל ילוז)

June 20, 2017

אריאל ילוז וגיל זלקה הכירו כשעבדו יחד בחברת ConduIt. כל אחד מהם ניהל יחידה עסקית שם. לימים שתי היחידות שניהלו התמזגו ליחידה אחת שעבדה על פיתוח דפדפן חדש שיתחרה בגוגל כרום ובפיירפוקס.

כעת, עם איחוד המחלקות, גיל ואריאל עבדו צמוד יחד. קשר מיוחד התפתח בניהם. הם התחילו לחשוב על רעיונות שונים אותם יוכלו להוציא לפועל ביחד ביום שאחרי ConduIt. הרעיון לפתח אפליקציית קריוקי היה ספונטני. הם לא היו בטוחים שיש לזה דרישה ולכן הדבר הראשון שעשו זה להסתכל ביוטיוב אם אנשים בכלל מחפשים שירים של קריוקי. השיר הראשון בתוצאות החיפוש היה של אדל עם השיר Rolling in the deep שלגרסת הקריוקי שלו היו מאות מליוני צפיות. הם ראו את ההזדמנות שיש כאן ויצאו לדרך…

לחברה שהקימו גיל ואריאל קוראים Yokee. החברה פיתחה אפליקציות מוזיקה אינטראקטיביות שהגיעו ליותר מ-80 מליון הורדות. במאי 2017 נרכשה החברה בעשרות מליוני דולרים ע"י אחת מקבוצות תוכן המוזיקה הגדולות בעולם.

00:0000:00

מלך חיי הלילה של תל-אביב שהקים סטארטאפ מצליח (עוז אלון)

June 13, 2017

עוז אלון ונעמה הכירו בגיל 13. כבר אז הם עשו מסיבות ל-100 איש בבית של ההורים שלה. לאט לאט המסיבות גדלו ובשלב מסוים הם העבירו אותן לבית הוריו של עוז שם כבר הגיעו למעלה מ-1,000 איש. בשלב מסוים המסיבות התחברו לקהילה של ה-Backy, בר שהיה בבעלותו של עוז, ולברים נוספים בתל-אביב. למסיבה האחרונה שארגנו הגיעו כ-2,600 איש על הגג של בניין אשדר 2000, מסיבה שנסגרה ע"י המשטרה.

כשעוז ונעמה ארגנו את החתונה שלהם אז הם גילו שההתנהלות אל מול ספקי השירותים לחתונה מיושנת (הצלם, הדי.ג'יי וכו'). הם אפילו היו צריכים להוציא בבנק פנקס צ'קים במיוחד לחתונה כדי שיוכלו להתנהל מול הספקים. הם רצו לבנות פלטפורמה שתאפשר לספקים להתנהל בצורה יעילה יותר מול הלקוחות שלהם ואפילו לייצר הזדמנויות עסקיות נוספות. לחברה שהקימו ביחד עם דרור שמעוני, השותף של עוז מה-Backy, קראו HoneyBook.

כיום ל-HoneyBook יש אלפי לקוחות עסקים קטנים. מאז הקמתה לפני 4 שנים גייסה החברה כ-46M$ והיא מונה כיום כ-120 עובדים. ב-2016 החברה הציגה צמיחה של פי 4 (!!!) משנה לשנה. גידול דומה צפוי ב-2017.

00:0000:00